مراسم یادبود رئیس فقید اندیشكده حکمرانی شریف «دكتر رضا روستاآزاد» در اندیشكده حكمرانی شریف برگزار شد

مراسم یادبود رئیس فقید اندیشكده حکمرانی شریف «دكتر رضا روستاآزاد» در اندیشكده حكمرانی شریف برگزار شد

انديشكده حكمراني شريف , اخبار و رويدادها

فيلم مراسم يادبود

متن خبر

مراسم یادبود رئیس فقید اندیشكده حكمرانی شریف «دكتر رضا روستاآزاد» در اندیشكده حكمرانی شریف برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اندیشكده حكمرانی شریف مراسم بزرگداشت دكتر رضا روستا آزاد رئیس اندیشكده حكمرانی شریف؛ 23/مهر/1401 با حضور جمعی از مشتاقان ایشان و سخنرانی دکتر نایبی«عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف»،‌ دکتر صاحبکار «معاون راهبردی قوه قضائیه»، دكتر مجیدپور «رئیس دانشكده مدیریت دانشگاه امیركبیر»، دکتر دهنوی «عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی»، دكتر روح‌الله حمیدی مطلق «پژوهشگر صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نوآوری اجتماعی»، دكتر نجابت، دكتر علی عسگری، دكتر سیدمحمدصادق امامیان «عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر كبیر و هم بنیانگذار اندیشكده حكمرانی شریف» و سجاد روستاآزاد «فرزند دكتر رضا روستا آزاد» در سالن جلسات اندیشكده حكمرانی شریف برگزار شد.

در این مراسم دكتر محمدمهدی نایبی با ذكر این موضوع كه اگر در زندگی هدف الهی وجود نداشته باشد، افسانه‌ی حیات بی‌معنا پایان می‌یابد؛ فرمود: ویژگی بارز دكتر رضا روستاآزاد، شناخت هدف الهی بود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نكرد.

در ادامه دكتر سید محمد صاحبكار معاون راهبردی قوه قضاییه با قرائت آیه‌‌ی 96 سوره‌ی مریم؛ سلوك رفتاری،‌ تواضع و اخلاص را از ویژگی‌های برجسته‌ی دكتر رضا روستاآزاد نام برد و گفت: دكتر رضا روستاآزاد خود را در اطاعت از خدا وقف كرد و در جبهه‌ی علمی مجاهدانه ایستاد.وی افزود: دكتر رضا روستاآزاد به جوان‌ها اعتماد می‌كرد و به آن‌ها در انجام كارها اختیار می‌داد و می‌توان جوان گرایی را از دیگر خصوصیات اخلاقی ایشان نام برد.

دكتر مجیدپور،‌ رئیس دانشكده مدیریت دانشگاه امیركبیر نیز در این مراسم طی سخنان كوتاهی بر جوان گرایی دكتر روستاآزاد تاكید كرد و نگاه پدرانه و دلسوزانه‌ی ایشان را قابل تحسین دانست.رئیس دانشكده مدیریت دانشگاه امیركبیر نهاد سازی،‌ شبكه سازی و جریان سازی را از ویژگی های بارز مرحوم روستاآزاد برشمرد.

در ادامه دكتر دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس ضمن بیان خاطراتی از دكتر روستاآزاد با ذكر مثالی از علاقه‌ی ایشان برای آموزش كسب و كار به جوانان و دانشجویان و آماده شدن دانشجویان برای انجام كار اقتصادی گفت و افزود: به عقیده‌ی دكتر روستاآزاد دورانی كه آجرهای قرمز را دانشگاه بدانیم؛ تمام شده و همین سخنان باعث جریان سازی‌های زیادی شد.

دكتر روح‌الله حمیدی مطلق پژوهشگر صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نوآوری اجتماعی نیز در این مراسم از دكتر روستاآزاد بعنوان پدری دلسوز یاد كرد و گفت: دكتر روستاآزاد هرگز در قبال لطف و محبت‌هایش هیچ نخواست و خالصانه در راه خدا و برای خلق خدا گام بر میداشت.

دكتر نجابت نیز طی سخنانی ضمن ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره‌ی دكتر روستا آزاد از تعادل روحی ایشان یاد كرد و افزود: بحث ریزش‌ها و رویش‌ها كه جوان‌های ما را به دلهره وا‌می‌دارد بحث درستی است و ریزش و رویش داریم؛ اما امید است كه دكتر رضا روستاآزادهای بسیاری متولد خواهند شد.

در ادامه دكتر علی عسگری افزود: دكتر روستا آزاد یك رویای روشن و عزم راسخ داشت كه باعث رشد و رهگشایی ایشان بود.

دكتر سیدمحمدصادق امامیان عضو هیئت علمی دانشگاه امیركبیر و هم‌بنیان‌گذار اندیشكده حكمرانی شریف نیز با قرائت شعری از مولانا یاد و خاطره‌ی دكتر روستاآزاد را گرامی داشت.

 

در پایان سجاد روستاآزاد فرزند دكتر روستاآزاد در این مراسم طی سخنانی ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان در مراسم از تلاش‌های وی در مسیر علم و پیشرفت کشور گفت و افزود: راه دكتر روستاآزاد تا زمانی كه افرادی دلسوزانه و پدرانه كار كنند ادامه خواهد داشت.