شماره دهم ماهنامه مطالعات دولت منتشر شد.

شماره دهم ماهنامه مطالعات دولت منتشر شد.

در سرمقاله این شماره با عنوان «حل مسائل کشور در گرو حل مسائل نظام اداری است»، دکتر روح‌الله هنرور به این می‌پردازد که با وجود رونق دوباره سفرهای استانی رئیس جمهور و پسندیده بودن این سنت، رفع مسائل لاینحل مناطق مختلف کشور در گرو شناسایی مسائل نظام اداری است. زیرا رسیدگی روزمره به مشکلات مردم در بخش‌های گوناگون و حل آن از طریق روال‌های اداری صورت می‌گیرد.

الهه فرمد در یادداشتی پیرامون چیستی و چرایی شبکه ملی اطلاعات، با عنوان «موافقی؟ نه. با چی؟ نمیدونم.»، با زبانی ساده و به شکلی مختصر توضیح می‌دهد که شبکه ملی اطلاعات چیست، چرا توسعه آن اهمیت دارد و بهره‌برداری از آن چطور با نگرانی‌های موجود در رابطه با محدودیت دسترسی شهروندان کشور به اینترنت جهانی مرتبط می‌شود.

یکی از مباحث بنیادین در حقوق اداری، حقوق استخدامی است. زهرا بیدار، در یادداشت خود با عنوان «درآمدی بر حقوق استخدامی»، به موضوع ورود به خدمت و استخدام و شرایط استخدام که لازم و ملزوم یکدیگر و از مباحث کلیدی و مهم حقوق استخدامی به شمار می‌روند می‌پردازد.

در این شماره همچنین گزارشی از مصاحبه انستیتوی دولت با گوین باروِل، رئیس ستاد دفتر نخست‌وزیر ترزا می، تحت عنوان «روایت یک رئیس ستادِ نخست‌وزیر در بریتانیا» توسط مژده ناطقی تهیه شده است.