منتشر شده
مدیر کارگروه نظام رسانه
دانشجوی دکترای تخصصی علوم شناختی
منتشر شده
تحلیلگر حوزه حکمرانی و سیاستگذاری عمومی
کارشناسی ارشد مدیریت
Biography:

محمد محسن مؤمنی راد، فارغ‌التحصیل کارشناسی مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

او در دوران تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف، در فعالیت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مشارکت فعالی داشت. علاقه و دغدغه‌ی وی و همچنین ضرورت توجه به حوزه‌ی علوم اجتماعی برای آینده‌ی کشور، باعث شد تا او تصمیم بگیرد فعالیت‌های علمی و حرفه‌ای خود را در حوزه علوم اجتماعی ادامه دهد.

در همین راستا، وی پس از فعالیت در بخش خصوصی و فعالیت‌های فرهنگی- تربیتی، از پاییز سال ۹۴، ابتدا در سمت مدیر ارتباطات و شبکه‌سازی و سپس به‌عنوان معاون توسعه و اثربخشی در اندیشکده حکمرانی شریف وابسته به پژوهشکده سیاست‌گذاری دانشگاه صنعتی شریف مشغول به فعالیت شد.

او هم‌اکنون در این اندیشکده مشغول تحلیل و سیاست پژوهی در حوزه‌ی حکمرانی و سیاست‌گذاری است.

منتشر شده
تحلیلگر کارگروه نظام اداری
منتشر شده
تحلیلگر کارگروه نظام رسانه
دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه
Biography:

آرین ابراهیمی‌نژاد تحلیل‌گر کارگروه نظام رسانه اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری است. دوره کارشناسی خود را در رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران به‌عنوان دانشجوی استعداد درخشان به پایان رسانده است. وی در حال حاضر مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه در دانشگاه تهران است. همچنین ایشان از فعالین دانشجویی دانشگاه تهران بوده و سابقه عضویت و دبیری انجمن علمی ارتباطات را در کارنامه خود دارد.

منتشر شده
تحلیلگر گروه اقتصاد سیاسی
دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد
Biography:

سینا ضیایی در تابستان ۱۳۹۶ به اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری پیوست و در گروه اقتصاد سیاسی مشغول به همکاری شد. وی در این مدت در بررسی «لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده» به‌عنوان کارشناس با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی همکاری داشته است. او پیش‌ازاین در پروژه‌ای به درخواست مرکز ملی رقابت از دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف، با عنوان «بهبود سطح رقابت در خدمات زیرساختی شرکت مخابرات ایران» مشغول بوده است. وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق، گرایش کنترل، از دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد و در حال حاضر دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه صنعتی شریف است. او همچنین دارای رتبه هفده کشوری کنکور سراسری رشته ریاضی و فیزیک سال ۱۳۸۹ و رتبه سه کنکور کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در سال ۱۳۹۴ می‌باشد.

منتشر شده
تحلیلگر گروه اقتصاد سیاسی
دانشجوی دکترای اقتصاد
Biography:

محمد سعید تجریشی در بهار ۱۳۹۵ به اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری پیوست و در گروه اقتصاد سیاسی مشغول به همکاری شد. او پیش‌ازاین در پروژه‌ای به درخواست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، مشغول بوده و مدتی نیز در مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به فعالیت پرداخته است. وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد و همچنین فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد. او همچنین دارای رتبهٔ پنج کشوری کنکور سراسری رشتهٔ ریاضی و فیزیک سال ۱۳۸۹ و رتبهٔ یک کنکور کارشناسی ارشد رشتهٔ اقتصاد در سال ۱۳۹۳ و رتبهٔ یک کنکور دکترای رشتهٔ اقتصاد در سال ۱۳۹۶ می‌باشد.

منتشر شده
تحلیلگر گروه سیاست‌گذاری انرژی
منتشر شده
تحلیل‌گر برنامه نظام اداری
کارشناسی‌ ارشد مدیریت دولتی
Biography:

سید مجتبی شهرآئینی در آبان ۱۳۹۶ به اندیشکده پیوست و در کارگروه نظام اداری مشغول به فعالیت شد. وی پیش‌ از این در گروه‌های انرژی و صنعت شبکه کانون‌های تفکر ایران فعالیت داشته و همچنین عهده‌دار مسئولیت یکی از پروژه‌های بخشی تعارض منافع در مرکز پژوهش‌های مجلس است. او مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا و ماینور اقتصاد را از دانشگاه صنعتی شریف اخذ نمود و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد خط‌مشی گذاری عمومی دانشگاه تهران می‌باشد. وی همچنین عضویت در هیئت مؤسس کانون مطالعات اقتصادی و سیاست‌گذاری دانشگاه شریف و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف را سابقه خود دارد.

منتشر شده
تحلیل‌گر کارگروه نظام اداری
دانشجوی دکتری مدیریت دولتی
Biography:

محمدمهدی جعفریان فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است. به دلیل اهمیت حضور نخبگان در علوم انسانی و نقش ویژه آنان در جوامع سیاسی گوناگون در حوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری تصمیم به ادامه تحصیل در رشته مدیریت دولتی (Public Administration) در دانشگاه تهران گرفت. او هم‌اکنون دانشجوی دکتری مدیریت دولتی در گرایش تصمیم‌گیری و خط‌مشی‌گذاری در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) است.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه رسانه و ارتباطات
کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی
Biography:

علی سعد تحلیل‌گر گروه رسانه و ارتباطات اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری است. وی دوره کارشناسی را در رشته مهندسی مواد در دانشگاه علم و صنعت ایران به پایان رساند و در آزمون سراسری کارشناسی ارشد با تغییر رشته، در رشته علوم ارتباطات اجتماعی شرکت کرد و با کسب رتبه 13 تحصیلات خود را در دوره روزانه دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد. او در تحقیقات و مطالعات خود در دوره تحصیل مقطع کارشناسی ارشد، تمرکز خود را بر روی رسانه‌های نوین و تلفن همراه معطوف کرد و پایان‌نامه خود را با عنوان بررسی "نقش رسانه‌های جمعی در سازماندهی هیجانات اجتماعی (مطالعه موردی تلفن همراه)" با نمره عالی دفاع کرد. وی در دوران تحصیل سئول واحد مطالعات بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت بود و طرح مطالعاتی «جریان شناسی تاریخی» را با شرکت بیش از 100 دانشجو در سال 87 در این دانشگاه را برگزار نمود.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه رسانه و ارتباطات
دانشجوی کارشناسی ارشد جمعیت‌شناسی اجتماعی
Biography:

 عمادالدین پاینده تحلیل‌گر گروه رسانه و ارتباطات اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری است. دوره کارشناسی خود را در رشته علوم اجتماعی/ برنامه‌ریزی و رفاه اجتماعی دانشگاه تهران به‌عنوان دانشجوی استعداد درخشان به پایان رسانده است. وی در حال حاضر مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد جمعیت‌شناسی اجتماعی در دانشگاه تهران است. همچنین ایشان از فعالین دانشجویی نشریات دانشگاه تهران بوده است و سه دوره سردبیری نشریات انجمن علمی برنامه‌ریزی و جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران را در کارنامه دارد.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه سیاست‌گذاری انرژی
دانشجوی کارشناسی ارشد انرژی
Biography:

محمدرضا کثیری از تحلیلگران گروه مطالعات انرژی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری است. وی دوره لیسانس خود را در رشته مهندسی نفت دانشگاه صنعتی شریف گذرانده است. وی از فعالین دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف بوده است و سابقه سه سال فعالیت در بسیج دانشجویی دانشگاه، یک سال عضویت در شورای مرکزی این تشکل، یک سال عضویت شورای مرکزی انجمن علمی نخبگان و دو سال عضویت شورای مرکزی گروه فرهنگی تابش را در کارنامه دارد.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه مرجعیت‌های اجتماعی و حکمرانی
دانشجوی دکترای سیاست‌گذاری عمومی
منتشر شده
تحلیل‌گر گروه مطالعات اقتصادی
دانشجوی دکترای اقتصاد
Biography:

احسان محمدزاده در مرداد ماه سال 1394 به اندیشکده ی مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری پیوست. او  فارغ‌التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در رشته ی علوم اقتصادی، گرایش اقتصاد نظری است. مطالعات او در گروه اقتصاد اندیشکده بر محور آثار اقتصادی ‌تنظیم‌گری و جایگاه تنظیم‌گران در کنار دولت است. وی هم‌چنین از سال 1393 در پژوهشکده‌ی مطالعات فناوری و نوآوری ریاست جمهوری بر روی مسائل پولی-بانکی و هدایت نقدینگی متمرکز است.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه مطالعات اقتصادی
دانشجوی دکترای علوم اقتصادی
Biography:

امیر احمد ذوالفقاری تحصیلات دانشگاهی خود را در سال 1385 در دانشگاه امام صادق (ع) و در رشته معارف اسلامی و اقتصاد آغاز نمود و در سال 1391 با رتبه ممتاز از دوره کارشناسی ارشد پیوسته فارغ‌التحصیل شد.

در سال 1391 وارد دوره دکترای علوم اقتصادی در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) گردید و هم‌اکنون در مرحله نگارش رساله دکتری می‌باشد.

وی در حال حاضر با گروه مطالعات اقتصادی و اقتصاد سیاسی همکاری می‌کند.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه مطالعات اقتصادی
کارشناسی ارشد اقتصاد
Biography:

امیرمحمد تهمتن عضو گروه مطالعات اقتصادی است و ذیل کارگروه اقتصاد رفتاری فعالیت می‌کند. او علاقه‌مند به رفتار مردم و دلالت‌های آن برای یک اقتصاد است.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه مطالعات اقتصادی
کارشناسی ارشد اقتصاد
Biography:

امین کریمی در بهار ۱۳۹۵ به اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری پیوست و در گروه مالی آکادمی حسام مشغول به کار شد. وی دارای مدرک کارشناسی علوم اقتصادی از دانشگاه شهید چمران اهواز است. هم‌اکنون نیز در دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد در رشته علوم اقتصادی مشغول به تحصیل است. او همچنین موفق به کسب رتبه ۹ کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد سال ۱۳۹۳ شده است.

منتشر شده
تحلیل‌گر گروه نظام رسانه
کارشناسی ارشد مهندسی عمران
منتشر شده
تحلیل‌گر گروه پارلمان
دانشجوی دکترای خط‌‌‌‌‌مشی‌گذاری عمومی
Biography:

مهدی زینالو فارغ التحصیل رشته ی MBA است. ایشان در مقطع ارشد پایان نامه ی خود را با موضوع روند رشد شرکت های دانش بنیان در دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف به اتمام رسانده است و در مقطع کارشناسی نیز دانشجوی دانشگاه شریف در رشته مهندسی عمران بوده است. وی چندین سال فعالیت دانشجویی و تشکلی در دانشگاه صنعتی شریف را نیز تجربه کرده است.

منتشر شده
تحلیل‌‌گر گروه سیاست‌گذاری انرژی
کارشناسی‌ارشد اقتصاد انرژی
Biography:

سید حامد توانگر از تحلیلگران گروه سیاست‌گذاری انرژی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری است. وی دوره لیسانس خود را در رشته اقتصاد در دانشگاه آیت‌الله بروجردی گذرانده است. سید حامد توانگر، پایان‌نامه کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع تحلیل اثر ریسک فاکتور بر انگیزه‌های سرمایه‌گذاری در قراردادهای جدید نفتی دفاع کرده است. ایشان در حال حاضر مطالعات خود را در حوزهٔ اقتصاد نفت و گاز متمرکز کرده است.

منتشر شده
رئیس هیئت‌مدیره و مشاور اندیشکده
دکترای سیاست‌گذاری عمومی و حکمرانی
منتشر شده
عضو مدرسه حکمرانی
دانشجوی دکترای اقتصاد
Biography:
 علی نادرشاهی پژوهشگر گروه آکادمی حسام می‌باشد؛ وی ذیل تیم نظام تأمین مالی فعالیت می‌کند. او قبل از این همکار کارگروه بانک قرارگاه احمدی روشن بود و پس‌ازآن به مدت کوتاهی در گروه "گام" کانون‌های تفکر ایران (ای‌تان) فعالیت داشت. نادرشاهی دارای مدرک کارشناسی برق و کارشناسی ارشد اقتصاد انرژی از دانشگاه تهران می‌باشد و موضوع پایان‌نامه ارشد او "بررسی روش‌های تأمین مالی در صنایع پایین‌دست نفت و گاز" می‌باشد. او در حال حاضر دانشجوی دکترای اقتصاد در دانشگاه تهران است.
منتشر شده
عضو مدرسه حکمرانی
کارشناسی علوم اقتصادی
منتشر شده
عضو معاونت توسعه و اثربخشی
کارشناسی ارشد مهندسی صنایع
منتشر شده
عضو هیات امنا اندیشکده
رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف
منتشر شده
عضو هیات امنا اندیشکده
رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف
منتشر شده
محقق پسادکترا، مسئول کارگروه بازار کار
دکترای جامعه‌شناسی اقتصادی و مطالعات بازار کار
Biography:

بهرام صلواتی فارغ‌التحصیل رشته جامعه‌شناسی اقتصادی و مطالعات بازار کار در مقطع دکتری از دانشگاه دولتی میلان در سال 1394 می‌باشد. بر همین اساس، زمینه‌های مطالعاتی و پژوهشی وی بیشتر معطوف به حوزه‌های بین‌رشته‌ای میان اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی است. ایشان رساله دکتری خود را با عنوان " تحلیل شکاف عملکردی میان نیروی کار ماهر بومی و مهاجر در بازار کار از منظر چارچوب نهادی در کشورهای حوزه OECD " به انجام رسانده است. مهم‌ترین حوزه‌های پژوهشی دکتر صلواتی عبارت‌اند از: بازارهای ملی و بین‌المللی نیروی کار، نظام‌های کلان توسعه مهارت نیروی کار، استراتژی‌ها و برنامه‌های توسعه منابع انسانی، اقتصاد نیروی کار مهاجر، گردش بین‌المللی نیروی کار ماهر و نخبگان، سیاست‌ها و برنامه‌های جذب و بازگشت مهاجران.

منتشر شده
مدیر انتشارات و ارتباطات بین‌الملل
دکترای اقتصاد
منتشر شده
مدیر اندیشکده
دکترای اقتصاد
Biography:

دكتر مروي همزمان با راه اندازي انديشكده همكاري خود را به عنوان مسئول گروه اقتصاد آغاز نمود. وي در تابستان 93 پس از فراغت از تحصيل در مقطع دكتري اقتصاد از دانشگاه باكني، به كشور بازگشت و از آن زمان همكاري با مركز پژوهشهاي مجلس به عنوان مدير پروژه تحليل سيستمي نظام تجاري، همكاري با كارگروه پولي-بانكي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در جمعبندي و اصلاح طرح يك فوريتي قانون عمليات بانكي بدون ربا و همكاري تمام وقت با پژوهشكده مطالعات فناوري به عنوان مدير پروژه هاي "تبيين مبنا و سازوكارهاي هدايت نقدينگي به سمت فعاليتهاي مولد"، "تبيين مبنا، ابزار و سازوكارهاي بهينه خلق پول" و "تبيين مبنا و راهكارهاي استقلال بانك مركزي از شبكه بانكي" را شروع نمود. دكتر مروي تحصيلات خود در مقطع دكتري را سال 1388 آغاز نمود و بخش عمده اي از سال 1391-1392 را به عنوان محقق ميهمان در دانشگاههاي ساينس پو پاريس (SciencesPo) و مدرسه اقتصادي پاريس (Paris School of Economics) گذراند. در سال 1392-1393 وي موفق به كسب كمك هزينه تحقيقاتي از دانشگاه اكس-مارسي (Aix-Marseille University) شد. اين كمك هزينه هر ساله به چهار نفر از دانشجويان سال آخر دوره دكتري از دانشگاههاي اروپا تعلق مي گيرد. طي دوران دكتري در اين سه دانشگاه، عمده تمركز دكتر مروي بر دو حوزه تحليل انگيزشي در سازمانهاي عمومي و تجارت بين الملل قرار گرفته بود. پيگيري مباحث مربوط به تامين مالي اسلامي نيز به صورت فوق برنامه در اين دوره توسط وي انجام مي شد.

منتشر شده
مدیر برنامه
پولی ـ بانکی
دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد
Biography:

سعید عباسیان در تابستان 1395 همکاری خود را با گروه اقتصاد سیاسی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری آغاز نمود و در طی این مدت در تدوین طرح بانکداری بدون ربا به‌عنوان پژوهشگر همکاری نموده است. وی در سال 1394 به‌عنوان دبیر ارتباط با صنعت چهارمین دوره مسابقات آزاد رباتیک دانشگاه صنعتی شریف (شریف کاپ) فعالیت داشته است.

او در سال 1389 حائز رتبه بیست‌وشش کشوری کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک شده و پس‌ازآن در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف تحصیلات کارشناسی خود را به پایان رساند. وی در سال 1395 در کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم اقتصادی رتبه یک را کسب نموده و در حال حاضر دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه شریف می‌باشد.

منتشر شده
مدیر برنامه نظام اداری
منتشر شده
مدیر برنامه‌ی حکمرانی داده
حکمرانی در عصر دیجیتال
کارشناسی ارشد
منتشر شده
مدیر مدرسه حکمرانی
هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)
منتشر شده
مدیر واحد رسانه و روابط عمومی
کارشناسی ارشد
منتشر شده
مدیر کارگروه پولی و بانکی
دکترای علوم اقتصادی
منتشر شده
مدیر گروه حکمرانی پایدار
دانشجوی دکترای سیاست گذاری عمومی
Biography:

سید محمد حسین قریشی همزمان با راه‌اندازی اندیشکده به آن پیوست. او هم اکنون دانشجوی دکترای خط‌مشی‌گذاری عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران است. وی پیش از این در مرکز مطالعات و پژوهش‌های اسلامی دانشگاه صنعتی شریف مسئولیت داشته است و همچنین معاون تربیتی فرهنگی و موسس آن در حوزه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف (حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان) بوده است. وی مدرک مهندسی صنایع خود را از دانشگاه صنعتی شریف و مدرک کارشناسی ارشد (MBA) خود را از دانشگاه تهران اخذ نموده است.

منتشر شده
مدیر گروه مطالعات اقتصادی
دکترای اقتصاد
Biography:

مرتضی زمانیان دکتری خود را در رشته اقتصاد در سال 1394 از دانشگاه Luigi Bocconi در ایتالیا اخذ نمود. حوزه تحقیقاتی وی در دوره دکتری موضوع "اقتصاد کلانِ مالی" بوده که به بررسی اثر سایش‌های مالی و تحولات بازارهای اعتباری بر اقتصاد کلان می‌پردازد. به‌طور خاص موضوع پایان‌نامه وی چگونگی اثرگذاری سایش‌های اعتباری در نتایج سیاست‌های مالیاتی دولت بوده است. فعالیت‌های پژوهشی او همچنین شامل حوزه بانکداری و تنظیم گری بازارهای مالی می‌باشد.

منتشر شده
مشاور اندیشکده
دکترای مطالعات علم و فناوری
منتشر شده
مشاور اندیشکده
عضو هیات علمی دانشگاه تهران
منتشر شده
مشاور گروه اقتصاد سیاسی
پسادکترا موسسه مطالعات انرژی آکسفورد
Biography:
  • پسادکترا موسسه مطالعات انرژی آکسفورد
  • دکترای مهندسی صنایع سیستم‌های مدیریت، اقتصاد، و سیاست‌گذاری، دانشگاه مونترال کانادا
  • فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت مالی، دانشگاه مونترال کانادا
  • فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد سیاست‌گذاری، دانشگاه ادینبورگ انگلیس
  • فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد، دانشگاه صنعتی شریف
  • فارغ‌التحصیل کارشناسی مهندسی برق، دانشگاه صنعتی شریف
  • دیپلم ریاضی فیزیک، دبیرستان علامه حلی تهران
منتشر شده
مشاور گروه اقتصاد سیاسی
دکترای اقتصاد
منتشر شده
مشاور گروه انرژی
معاون سابق امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس
منتشر شده
مشاور گروه رسانه و ارتباطات
دانشجوی دکتری مدیریت رسانه
منتشر شده
مشاور گروه مطالعات اقتصادی
دکترای اقتصاد

همکاران سابق

منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده
منتشر شده

فارغ‌التحصیلان مدرسه حکمرانی