حکمرانی در عمل ۱۸: سازوکار ارتباط سازمان‌های مردم‌نهاد با دولت، تجربه «جامعه یاوری فرهنگی»

۲۳آبان۱۳۹۵

از: ۱۵:۰۰ تا: ۱۷:۰۰

در ایران در میان فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد این تصور غلط رایج است که یکی از وظایف آن‌ها نقد دائمی دولت و مخالفت باسیاست‌های اجرایی دولت است. از نگاه دولتمردان و برنامه‌ریزان کلان کشور نیز سازمان‌های مردم‌نهاد سازمان‌هایی برای سیاه نمایی، پول‌شویی، و نقدهای غیرمنصفانه می‌باشند که مضرات آن‌ها بر مزایایشان برتری دارد.

آیا راهی برای تعامل میان بخش دولتی (یا حاکمیت) و بخش مردم‌نهاد وجود ندارد؟ آیا ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد نمی‌تواند به رشد و توسعه کشور کمک کند؟ آیا در ایران تجربیات موفقی از همکاری میان سازمان‌های مردم‌نهاد و دولت هیچ‌گاه وجود داشته است؟

در فرصتی که برای این نشست در نظر گرفته‌شده است تلاش خواهیم کرد تا به بررسی چند تجربه موفق همکاری میان یک سازمان مردم‌نهاد و سازمان دولتی مربوطه (در این مورد سازمان آموزش‌وپرورش) بپردازیم. تجربیات ما نشان می‌دهد سازمان‌های مردم‌نهاد پتانسیل‌های بزرگی برای مشارکت در توسعه دارند. اگر بتوانیم برنامه‌ریزان را متقاعد کنیم تا جایگاه واقعی این سازمان‌ها را در برنامه‌های کلان توسعه کشور به آن‌ها اختصاص دهند، توانسته‌ایم موتور پیشران جدیدی برای اقتصاد و رشد کشور تدارک ببینیم.

این نشست هجدهمین نشست تخصصی حکمرانی در عمل است که توسط گروه سیاسی اجتماعی اندیشکده و با حضور جناب آقای رضا درمان، مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی برگزار می‌گردد.

نکات درباره نشست:

  • نشست به‌صورت کاملاً تخصصی برگزارشده و ظرفیت آن محدود است. لذا جهت حضور در نشست حتماً ثبت‌نام نمایید.
  • جلسه رأس ساعت مقرر آغاز خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.