حکمرانی در عمل ۸: نقش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در فرآیند سیاست‌گذاری کشور

۱۳مرداد۱۳۹۵

توضیحات: بررسی نقش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در فرآیند سیاست‌گذاری کشور با حضور دکتر خاندوزی مدیر دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌ها

از: ۱۶:۰۰ تا: ۱۸:۰۰

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نهادی پژوهشی وابسته به مجلس شورای اسلامی ایران است که به عنوان بازوی مشورتی و پژوهشی مجلس از سال ۱۳۷۴ فعالیت می‌نماید. این مرکز در تلاش است تا به دور از جهت گیری‌های سیاسی و به طور مستقل نظرات کارشناسان حوزه‌های مختلف را به نمایندگان جهت تصمیم گیری دقیق‌تر و تخصصی‌تر عرضه کند. مجالسی که چنین تکیه‌گاه‌های علمی و تحقیقاتی سازمان یافته‌ای در اختیار دارند، با مجالسی که نمایندگان‌شان با اتکا به توان علمی و تجربی خود به کارشناسی و تدوین قوانین مبادرت می‌ورزند، در روش و در نتیجه قابل مقایسه نیستند. مجلس شورای اسلامی با درک این ضرورت، مرکز پژوهش‌های خود را بنا نهاده است. تا تصمیم گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان در مجلس شورای اسلامی به صورت روش مند و بر پایهٔ پژوهش‌های کارشناسی صورت بگیرد.

بررسی عملکرد و تأثیر مرکز پژوهش‌ها در فرآیند تصمیم سازی، جهت دهی و سیاست گذاری در کشور برای شناخت عمیق‌تر ظرفیت‌های این نهاد و استفاده از تجارب آن در فرآیند سیاست پژوهی برای سیاست پژوهان و سیاست گذاران بسیار مغتنم است. لذا در این نشست با حضور دکتر سید احسان خاندوری مدیر دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی عملکرد و نقش این نهاد در فرآیند سیاستگذاری کشور می‌پردازیم.


سایر نکات درباره نشست:
•  نشست به‌صورت کاملاً تخصصی برگزارشده و ظرفیت آن محدود است لذا جهت حضور در نشست در همین صفحه اقدام به ثبت نام نمایید.
•  جلسه رأس ساعت مقرر (ساعت ۱۶) آغاز خواهد شد.


نشست تخصصی «نقش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در فرآیند سیاست‌گذاری کشور» ، هشتمین نشست از سری نشست‌های تخصصی با عنوان «حکمرانی در عمل» است که توسط «اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری» برگزار می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.