طراحی نظام مطلوب تأمین مالی اسلامی برای جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای اسلامی

“انجمن نظام تأمین مالی اسلامی” مجموعه‌ای است که مدیریت آن را آقای دکتر ایرج توتونچیان، استاد برجسته اقتصاد و بانکداری اسلامی بر عهده دارد. این انجمن به همت ایشان و جمعی از پژوهشگران و کارشناسان حوزه تأمین مالی اسلامی تأسیس‌شده است. هدف اصلی این انجمن توسعه ادبیات نظری حوزه تأمین مالی اسلامی و نیز عملیاتی کردن آن می‌باشد. از همین رو جلسات هفتگی این انجمن با همین هدف برقرار است و مطابق تفاهم‌نامه همکاری بین این انجمن و اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری شریف، این جلسات در محل اندیشکده برگزار می‌گردد. این انجمن تاکنون در جلسات خود به طراحی و برنامه‌ریزی جهت برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی (وبینار) و نیز بحث‌هایی پیرامون برخی از سؤالات مهمی که در حال حاضر درزمینهٔ تأمین مالی اسلامی وجود دارد پرداخته است.

اقدام دیگری که در جلسات انجمن پیگیری می‌شود بررسی و اظهارنظر درزمینهٔ مسائل جاری مطرح در عرصه پولی و بانکی کشور می‌باشد که پس از بحث در جلسات انجمن راجع به این مسائل اظهارنظر کارشناسی صورت گرفته و متناسب با نوع مسئله منتشر می‌گردد.

یکی دیگر از اقدامات این انجمن بررسی و اظهارنظر درزمینهٔ طرح عملیات بانکداری بدون ربای مجلس بود که این انجمن یک طرح کامل را به‌عنوان نظرات پیشنهادی خود تقدیم مرکز پژوهش‌های مجلس نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.