درباره دانشجوی شهیدم احسان آقاجانی

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون

توفیق داشتم در یکسال اخیر تقریباً هر هفته شهید عزیزمان جناب آقای احسان آقاجانی معمار را زیارت کنم. آخرین ملاقات ما ساعت ۵ عصر روز سه شنبه (روز قبل از حادثه تروریستی مجلس) بود که برنامه کاری کلاس درس هفته بعد را با ایشان و دوست دیگر هم دوره‌شان هماهنگ کردیم؛ غافل از اینکه هفته آینده او درس آموز مکتب سالار شهیدان خواهد بود و ما در حسرت دیدار دوباره‌اش.

چند نکته درباره او و شهادت مظلومانه‌اش:

  • احسان عزیز دانشجویی خوش فکر، پر تلاش، پیگیر، دقیق و علاقه مند بود. نکته سنجی علمی فراوانی داشت و سؤالات دقیقی را در کلاس مطرح می‌کرد. تجربه چند ساله او در جایگاه کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بر این نکته سنجی می‌افزود. در آخرین جلسه کلاس سؤال دقیقی را پرسید که قرار شد درباره آن تحقیق کنم و جواب ایشان را در جلسه بعد بدهم؛ اما افسوس که … .
  • با شهادت احسان عزیز باز هم باور کردیم که شهادت بی حساب و کتاب نیست. او لیاقت شهادت را داشت. اعتقاد، ایمان، اخلاق و عمل او در تراز یک شهید بود. پروفایل تلگرام او را همه دیده‌ایم که چگونه با کربلا پیوند داشت. احسان عزیز! شهادتت مبارک.
  • فراق او برای ما که ایام کوتاهی همنشین او بودیم دشوار است. بی شک بار این فراق برای پدر و مادر عزیز و همسر محترمش – که تنها چند ماه از پیوند مشترکشان می‌گذشت – صدها بار دشوارتر است. از خداوند بزرگ برای خانواده محترم و دوستان و همکارانش صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌کنیم.
  • گر چه احسان عزیز دیگر در میان ما نیست اما راه او ادامه دارد. از خداوند بزرگ بخواهیم که ما را در این راه قرار دهد و از لغزش‌های گذشته ما چشم پوشی کند.

درباره دانشجوی شهیدم احسان آقاجانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.