در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ با حضور جمعی از مدیران و اعضای اندیشکده در مرکز پژوهش‌های مجلس، جلسه‌ای با حضور دکتر قلی پور، قائم‌مقام مرکز، و دکتر ادیانی، مدیر دفتر مطالعات بنیادین حکومتی مرکز، و دکتر خاندوزی، مدیر دفتر اقتصادی مرکز، با موضوع توسعه و تسهیل همکاری‌های مرکز پژوهش‌ها و اندیشکده برگزار گردید. اندیشکده به‌واسطهٔ قرابت فعالیت‌های سیاست پژوهی خود با فعالیت‌های مرکز پژوهش‌ها از طرفی، و اهمیت فعالیت‌های مرکز پژوهش‌ها در فرآیند سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری در کشور از طرف دیگر، با دفاتر مختلف این مرکز از بدو تأسیس مشغول به همکاری بوده است.

جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های اندیشکده توسط دکتر امامیان آغاز گردید. و پیرو آن دکتر ادیانی با تأکید بر اشتراک نوع فعالیت‌ها و روش‌های اندیشکده و مرکز، پیشنهاد همکاری‌های بیشتری را مطرح نمودند. سپس دکتر قلی پور با ابراز خرسندی از فعالیت‌های اندیشکده، بر اهمیت فعالیت‌های سیاست‌گذاری عمومی در کشور تأکید نمودند و توضیحاتی پیرامون فرآیندها و برنامه‌های مرکز در مواجه با مسائل و موضوعات سیاستی پرداختند و توضیحاتی نیز در رابطه با ساختار اداری مرکز بیان کردند.

در ادامه دکتر زمانیان و دکتر امامیان، پیشنهاد‌هایی برای توسعه همکاری‌های مشترک ارائه دادند که با استقبال دکتر قلی پور و دکتر ادیانی مواجه گردید و مقرر شد تا در جلساتی، جاری‌سازی و عملیاتی نمودن این پیشنهاد‌ها پیگیری گردد.

در ادامه خاتمه نیز چالش‌ها و پیچیدگی‌های محیطی اثرگذار بر فعالیت‌های سیاست‌گذاری و سیاست پژوهی که گریبان گیر طرفین است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.