بررسی شیوه‌های بهینه همکاری مشترک و کمک فکری-محتوایی به روزنامه جهان صنعت

در این جلسه ابتدا آقای سعدی به بیان ظرفیت‌های موجود روزنامه و شبکه ارتباطی آن پرداخته و وضعیت کلی نیروی انسانی و … را ترسیم نمودند. سپس پیشنهاد نمودند که تیم معرفی‌شده توسط آقای مروی نقش اتاق فکر روزنامه را برای تولید محتوای فاخر و افزایش کیفیت حرفه‌ای روزنامه بازی کنند.

آقای دکتر مروی در پاسخ ضمن برشمردن برخی ضعف‌های مشهود روزنامه همچون جهت‌گیری تند سیاسی روزنامه و تحت‌الشعاع قرار گرفتن موضوعات اقتصادی برطرف نمودن این موارد را شرط لازم برای هرگونه ارتقا برشمردند. ایشان پیشنهاد جدی نمودند که رویکرد سیاسی روزنامه به سمت رویکردی فراجناحی تغییر نماید. سپس پیشنهاد نمودند که روزنامه جهان صنعت باید ابتدا مهم‌ترین وجه تمایز خود با روزنامه‌های اقتصادی موجود و خصوصاً روزنامه دنیای اقتصاد که می‌تواند مبنای ارتقا و جذب مخاطب قرار گیرد، تعریف نماید. سپس در دو لاین تولید محتوا و توسعه قالب‌های جدید در راستای وجه تمایز مذکور برنامه‌ریزی نماید.

آقای سعدی ضمن قبول انتقادات خصوصاً در مورد مواضع سیاسی، این‌گونه مواضع درگذشته را لازم بر آمدن روزنامه دانستند اما درعین‌حال اظهار داشتند که باید رویکرد روزنامه فراجناحی شود.

در انتها قرار شد که آقای مروی پس از مشورت با دوستان خودشان، با پیشنهادات مشخص جلسه آتی را تغذیه نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.